Domy szkieletowe 35m² Archives - W.G Partners

The Sung Barn 35 m²

The Snug Barn

Całoroczny dom szkieletowy The Sung Barn 35 m² to bryła na planie prostokąta. Dwuspadowy dach o nachyleniu 45° nadaje jej swojskiego, tradycyjnego charakteru. Brak okapów i duże okna na jednej ze ścian szczytowych to natomiast przejaw nowoczesności. Dzięki temu całość przywodzi na myśl styl skandynawski. Wnętrze zaprojektowano z myślą o maksymalnej funkcjonalności – mimo niewielkiej powierzchni zabudowy znajduje się w nim wszystko, co potrzebne do życia.

Czytaj dalej…

The Hood Barn 35 m²

The hood barn

Sprawdzi się zarówno jako dom całoroczny, jak i dom letniskowy. Jego prosta forma nawiązuje do najlepszych tradycji architektonicznych – bryła na planie prostokąta, dwuspadowy dach o nachyleniu 41° i duży taras przylegający do dwóch najważniejszych elewacji budynku. Na jednej ze ścian szczytowych zaplanowano duże okna, które znakomicie doświetlają wnętrze, a zimą pozwalają wykorzystać naturalne ciepło ze słońca.

Czytaj dalej…

The Diamond Barn 35 m²

Diamond barn

Zaskakuje z niemal każdej strony. Tylną elewację w całości stanowi jedna z połaci dwuspadowego dachu o nachyleniu 74°. Druga połać, o nachyleniu 16°, przykrywa większą część bryły i tworzy praktyczne zadaszenie nad wejściem do budynku. Boczne elewacje sprawiają wrażenie, jakby częściowo wbijały się w ziemię, co nadaje całości nowoczesny i oryginalny charakter. Jednocześnie wykończenie z desek sprawia, że całość prezentuje się swojsko i łatwo wpisuje się w naturalne otoczenie.

Czytaj dalej…

The Flippy Barn 35 m²

flippy barn 35

To budowla na planie wydłużonego prostokąta. Prosta bryła i dwuspadowy dach bez okapów przywodzą na myśl styl skandynawski. Do jednej ze ścian szczytowych przylega taras z pergolą, który zapewnia miejsce do odpoczynku i podziwiania ogrodu. Jedna z fasad całkowicie pozbawiona jest okien, co przy odpowiednim usytuowaniu względem stron świata pozwala zminimalizować straty energii i obniżyć koszty utrzymania budynku.

Czytaj dalej…

The Family Barn 35 m²

Family barn

Elegancki, a jednocześnie swojski z zewnątrz oraz funkcjonalny i rodzinny w środku – to kwintesencja projektu The Family Barn 35 m². Jest to budynek na planie prostokąta, choć pergola (opcjonalna) nadaje mu kształt litery L. Klasyczny dwuspadowy dach jest urozmaicony dużą lukarną przechodzącą płynnie w boczną ścianę domu. Dzięki temu bryła budynku jest ciekawsza, a sypialnia zyskuje duże okna. Wnętrze zaprojektowano z myślą o maksymalnym wykorzystaniu dostępnej przestrzeni, dzięki czemu jest bardzo komfortowe.

Czytaj dalej…

The Classic Barn 35 m²

Dom classic barn

Projekt „nowoczesna stodoła” o powierzchni użytkowej 35 m² składa się z parteru oraz niewielkiej antresoli, co pozwala na efektywne wykorzystanie przestrzeni. Budynek charakteryzuje się prostą, ale stylową bryłą. Wnętrze domu jest przestronne i jasne, dzięki ogromnym oknom od południowej strony. Okna te nie tylko doświetlają pomieszczenia, ale także umożliwiają wykorzystanie naturalnej energii cieplnej.

Czytaj dalej…